.jpeg)
Будемо домовлятися? Будемо домовлятися!
Яке задоволення спостерігати за тим, як народжується театральний номер! Процес трансформації буденних речей в мистецтво – це чиста магія. Діти-чарівники під керівництвом педагога-чарівника із хаосу народжують злагоджені рухи і хор голосів. Додаємо музику, трохи світла і тіней... Анумо! Софіти! На сцену! Браво!
.jpeg)
Коли двоє зустрічаються, кожен в чомусь змінює іншого,
так що врешті-решт перед вами дві нові людини
(Джон Стейнбек)

.jpeg)
.jpeg)
.jpeg)

.jpeg)
.jpeg)
Не треба бути психологом чи Соломоном, щоб зрозуміти, що всі люди різні. На жаль, багато хто сьогодні не може знайти спільну мову з людьми, щоб спілкування стало приємнішим. Всім нам хочеться бути приязним співрозмовником і притягувати у своє життя позитивних друзів і приятелів. Антуан де Сент-Екзюпері вважав «розкіш людського спілкування» одним із найвищих людських благ. Але цим благом треба вміт и користуватися.
.jpeg)

Кожній людині тією чи іншою мірою властива потреба у спілкуванні. До речі, спілкування може бути не тільки засобом, а й метою! З одного боку, це потреба в нових знаннях, враженнях, почуттях, ідеях, думках. З другого – потреба поділитися своїми уявленнями, переживаннями, твердженнями, результатами діяльності. Так споконвіку відбувається обмін інформацією і навичками, так виникає психічний контакт між людьми, взаєморозуміння, взаємопереживання, взаємовплив.
А ще через спілкування ми навчаємося і виховуємося. У постійних взаємодіях люди формують одне одного та змінюють світ навколо себе. Живий процес обміну знань і емоцій створює невмирущу естафету життя, його постійного функціонування й оновлення. Тобто комунікація – одна з головних проявів людської сутності, особистісна форма нашого існування.
.jpeg)
.jpeg)
.jpeg)
.jpeg)


.jpeg)

Список дій для успішного спілкування від практичних психологів більшості людей давно відомий: не нав’язуйте свої думки, проявіть зацікавленість і не нудьгуйте, стежте за своїми емоціями, говоріть компліменти, не кидайтеся порожніми обіцянками, будьте позитивними, щирими та частіше усміхайтеся, завжди уважно слухайте співрозмовника і таке інше. Усі правила і рекомендації є універсальними і корисними. Вони діють завжди і сприяють порозумінню і, як наслідок, створюють бажання йти на контакт. Але поради – то тільки суха теорія, а як на практиці цьому навчитися? Як повірити в свої сили і в те, що майже з кожним можна знайти спільну мову!?
.jpeg)
Спеціальні тренінгові вправи розроблені для розвитку комунікативних навичок, розвитку емпатії, взаєморозуміння, прийняття рішень.
Метою вправи «Ми схожі?» є знайомство учасників, підвищення довіри один до одного і зближення.
Спочатку учасники хаотично безладно ходять кімнатою і говорять кожному, хто зустрічається, дві фрази. Перша фраза: «Ти схожий на мене тим, що...». Друга: «Я відрізняюсь від тебе тим, що...». Потім учасники розбиваються на пари чи групи за принципом найменшої симпатії або рандомно. Кожна група має скласти список із 5 (або 10) спільних речей, що подобаються ВСІМ у цій групі.
.jpeg)

.jpeg)
.jpeg)
.jpeg)


Підсумовуючи результати, всі роблять висновок про те, що завжди можна знайти якісь точки зіткнення. Ми схожі і водночас різні, і ми маємо право на відмінності. Можна ще запитати учасників: «Чого між нами більше: поді бностей чи відмінностей?»
.jpeg)
.jpeg)
Наше життя не стоїть на місці, воно змінюється подібно до того, як змінюються пори року: щось відходить в минуле, щось з’являється в майбутньому, чимось ми живемо зараз, чогось хочемо позбутися або забути, щось переосмислити, зрозуміти і усвідомити, вибудувати нові цілі, цінності, інтереси, що будуть передумовою для виникнення чогось нового.
Але завжди знайдеться ЩОСЬ, що зможе нас об’єднати. А ви як думаєте?
.jpeg)