top of page
20221130_142512.jpg

        Треба сказати, що у Німеччині обожнюють клуби. Приблизно половина німців є членами принаймні одного ферайна! А їх в країні 600 тисяч! Люди  залюбки збираються в групи для того, щоб разом провести час. Це зручно. Це не напружує. Не треба довго і тяжко шукати однодумців. Приєднався до клубу – і вся робота, спілкуйся, насолоджуйся товариством!

общая.jpg

«У Золоте століття увійдуть люди,

які навчаться об’єднуватися»

   

  6 січня 2023 року відбулося перше заняття «Креативної лабораторії з акторської майстерності» для дорослих. І перший млинець не пішов нанівець! Чудовим було все: привітний персонал бібліотеки Bad Dürkheim, затишний простір зали, талановита педагог і не менш талановита команда учасників, яка з першої хвилини була включена в роботу.

    Вийшло справжне свято! Уявіть собі – Різдвяний вечір, ти серед своїх, звучить рідна українська мова в гомоні веселощів і радіння, музика, обійми, розкутість, почуття солідарності. Хіба не розрада для серця?.. А найкраща нагорода по завершенню – слова вдячності один одному і сподівання на нові зустрічі.

5.jpg
4_edited.jpg

       Клуби як соціальне і культурне явище мають давнє коріння. У Древній Греції були лесхи – будівлі для бесід, що поєднували всіх бажаючих. А от саме слово «клуб» походить від англійського «to club», що значить «збивати докупи». Така назва пояснювалася тим, що клуби зародилися із зібрань, учасники яких робили clubbing - складалися грошима. Членство в таких клубах престижне, а клуби часто є довгожителями.

      

            Клуби при бібліотеках з’явилися ще на початку ХХ століття, і сьогодні вони міцно закріпилися в практиці бібліотечної роботи. Переважна більшість їх – це книжкові чи літературні зібрання для дітей і дорослих. Після Другої Світової війни книжкові клуби набувають неабиякої популярності та стають важливим елементом культурного життя в Європі, Австралії, Північній Америці. Люди, які вступають до книжкових клубів, зазвичай люблять читати, але об’єднуються вони, щоб завести нові знайомства, їм хочеться дискутувати про прочитане, обговорювати власні враження, рекомендувати новинки. Тобно такі літературні кола близькі до розмовних клубів, вони мають неабияку інтелектуальну і соціальну цінність.

9_edited.png
9_edited.png

       Наприклад, дискусійний клуб Stadtbücherei Bad Dürkheim для дорослих поціновувачів літератури пропонує обмінюватися думками і досвідом, обговорювати, розбиратися з прочитаним за спланованим читацьким списком на півроку вперед. Ніяких попередніх літературних знань не вимагається! Зацікавились? Просто заходьте і станьте новим учасником. На кожній зустрічі центром уваги вечора є нова книга.

7_edited.jpg
8_edited.jpg

   Сучасні бібліотечні клубі присвячені не тільки промоції читання і читацькій грамотності. Я відвідала різні мейкерспейси і зібрання: 3D друку, костюмний Cosplay Club, Читач-грабіжник = Leseräuber, Агенти Buchstabenagenten, любителів малювання, заняття з медіаграмотності, актерської майстерності, фінансової грамотності, різноманітні гуртки хендмейд, ігромани тощо. Подібне активне, змістовне дозвілля вимагає певних потреб і здібностей людей. Водночас, гуртки і клуби активізують роботу бібліотек, надихають працівників на нові ідеї щодо модернізації і реновації бібліотечного простору і продовжують об’єднувати дітей і дорослих за інтересами.

2.jpg
10.jpg
3_edited.jpg
bottom of page